Kraków, Polska – 9 maja 2019 – Selvita S.A. jedna z największych innowacyjnych firm biotechnologicznych w Europie, zatrudniła dr Toma Coultera na stanowisko dyrektora ds. zintegrowanych projektów badawczo-rozwojowych. Dr Coulter jest doświadczonym chemikiem medycznym, który m.in. przez 16 lat pracował nad odkrywaniem i rozwojem cząsteczek o działaniu terapeutycznym w Evotec, jednej z największych firm biotechnologicznych na świecie.

Dr Tom Coulter będzie wspierał naukowo realizację projektów odkrywania leków prowadzonych przez Selvitę na zlecenie klientów zewnętrznych. Dr Coulter jest doświadczonym chemikiem medycznym, który przez 16 lat pracował w Evotec, a także pełnił funkcje zarządcze w obszarze chemii medycznej i odkrywania leków w brytyjskich firmach biotechnologicznych, w tym Syntaxin, Karus Therapeutics i Midatech Pharma. Zarządzał programami odkrywania leków, rozwijając związki będące kandydatami klinicznymi, zgłaszanymi w ramach aplikacji IND do Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA).

Dr Coulter koordynował prace zarówno chemików jak i biologów. Ma bogate doświadczenie w wielu obszarach terapeutycznych jak na przykład: onkologia, choroby zapalne i immunomodulacja, choroby metaboliczne, choroby ośrodkowego układu nerwowego (CNS) i inne. Prowadził zróżnicowane programy badawczo-rozwojowe, od małych cząsteczek do leków biologicznych, a także projekty w obszarze technologii dostarczania leków.

– Dr Tom Coulter wnosi niezwykle cenne doświadczenie do naszego zespołu, zarówno w wymiarze naukowym jak i menadżerskim. Jego osiągnięcia na etapie od wczesnego do przedklinicznego rozwoju leków przynoszą Selvicie ogromną wartość dodaną. Liczymy, że jego wiedza i bogate doświadczenie nie tylko przyspieszą proces odkrywania i rozwoju cząsteczek o działaniu terapeutycznym, ale również przyczynią się do zwiększenia liczby zgłoszeń IND dokonywanych przez naszych klientów – mówi Edyta Jaworska, członek zarządu Selvita S.A.

W pierwszym kwartale br. Selvita ogłosiła, że chce do końca tego roku podzielić się na dwie niezależne spółki o globalnym zasięgu. Pierwsza firma skupi się na rozwoju małych cząsteczek o potencjale terapeutycznym w onkologii, a druga będzie świadczyć usługi badań kontraktowych. Obie spółki będą notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Segment usługowy Selvity

W swojej działalności segment usługowy Selvity koncentruje się na odkrywaniu i rozwoju cząsteczek o działaniu terapeutycznym na zlecenie firm farmaceutycznych i biotechnologicznych z całego świata. Dział ten specjalizuje się w świadczeniu usług z zakresu zintegrowanych projektów badawczo-rozwojowych, oferując wsparcie na każdym etapie odkrywania leków, począwszy od identyfikacji celu molekularnego aż po wybór kandydata przedklinicznego. Spółka oferuje szeroki wachlarz usług z zakresu chemii medycznej i obliczeniowej, syntezy kontraktowej związków chemicznych, farmakologii in vitro, biologii strukturalnej, chemii białek, ADME/DMPK, analizy fizykochemicznej substancji chemicznych, a także badań porównawczych dla leków biopodobnych. Laboratoria Selvity posiadają certyfikaty GLP i GMP.

O Selvicie

Selvita jest jedną z największych w Europie firm biotechnologicznych działających w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w obszarze onkologicznym. Zajmuje się również świadczeniem laboratoryjnych usług badawczo-rozwojowych na zlecenie farmaceutycznych, biotechnologicznych i chemicznych firm z całego świata. Poprzez spółkę zależną – Ardigen – dostarcza rozwiązania informacyjne w zakresie medycyny precyzyjnej z wykorzystaniem metod sztucznej inteligencji.


Selvita zatrudnia ponad 570 pracowników, z których ok. 1/3 posiada stopień doktora. Główna siedziba Spółki i laboratoria mieszczą się w Krakowie; drugi oddział laboratoryjny znajduje się w Poznaniu. Selvita posiada biura w największych ośrodkach biotechnologicznych na świecie, w Regionie Bostonu i Regionie San Francisco w Stanach Zjednoczonych oraz w Cambridge w Wielkiej Brytanii.


W obszarze badań nad chorobami nowotworowymi Spółka współpracuje m.in. z renomowanymi spółkami zagranicznymi Merck Healthcare, Menarini Group, jak również z fundacją The Leukemia and Lymphoma Society.


Od roku 2014 notowana jest na głównym rynku GPW. Spółka wchodzi w skład indeksu sWIG80. Więcej informacji: www.selvita.com

Więcej informacji:

Piotr Książek | InnerValue Investor Relations
+48 501 988 693
[email protected]

Natalia Baranowska
+48 784 069 418
[email protected]