Kraków, Polska – 26 marca 2019 – Selvita S.A., jedna z największych innowacyjnych firm biotechnologicznych w Europie, działająca w obszarze odkrywania i rozwoju nowych leków, została wystawcą na konferencji ELRIG Research & Innovation 2019, która odbędzie się w dniach 2-3 kwietnia 2019 roku w Londynie.

Podczas konferencji przedstawiciele Selvity będą dostępni przy stoisk wystawienniczym nr 10 w Homerton College w Cambridge, w Londynie. Aby dowiedzieć się więcej na temat zakresu usług badawczo-rozwojowych świadczonych przez Selvitę oraz umówić spotkanie podczas konferencji, zapraszamy do kontaktu pod adresem [email protected].

Celem konferencji ELRIG Research & Innovation 2019 jest wskazanie w jaki sposób identyfikuje się i odkrywa najbardziej obiecujące obszary terapeutyczne w zakresie najnowszej biologii, które umożliwią powstanie nowych technik i mechanizmów działania w dziedzinie odkrywania i rozwoju leków.

Dodatkowe informacje na temat konferencji: https://elrig.org/portfolio/2019-research-innovation/

Selvita Segment Usługowy

W swojej działalności Segment Usługowy Selvity koncentruje się na odkrywaniu i rozwoju cząsteczek o działaniu terapeutycznym na zlecenie firm farmaceutycznych i biotechnologicznych z całego świata. Dział ten specjalizuje się w świadczeniu usług z zakresu zintegrowanych projektów badawczo-rozwojowych, oferując wsparcie na każdym etapie odkrywania leków, począwszy od identyfikacji celu molekularnego aż po wybór kandydata przedklinicznego. Spółka oferuje szeroki wachlarz usług z zakresu chemii medycznej i obliczeniowej, syntezy kontraktowej związków chemicznych, farmakologii in vitro, biologii strukturalnej, chemii białek, ADME/DMPK, analizy fizykochemicznej substancji chemicznych, a także badań porównawczych dla leków biopodobnych.

Laboratoria Selvity posiadają certyfikaty GLP i GMP.

O Selvicie

Selvita jest polską, jedną z największych w Europie, firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w obszarze onkologicznym. Ponadto poprzez spółkę zależną – Ardigen – tworzy zaawansowane rozwiązania bioinformatyczne. Selvita została założona w 2007 roku. Obecnie zatrudnia ponad 560 pracowników, z których ok. 1/3 posiada stopień doktora. Główna siedziba i laboratoria Selvity mieszczą się w Krakowie, drugi oddział laboratoryjny w Poznaniu. Spółka posiada także biura w USA (Greater Boston, San Francisco Bay) oraz w Wielkiej Brytanii (Cambridge). Od 2014 roku Selvita jest notowana na GPW w Warszawie, a w marcu 2017 r. weszła w skład indeksu sWIG80.

Więcej informacji: www.selvita.com

Kontakt:

Małgorzata Syjud
Selvita S.A.
[email protected]
+48 660 797 362