Kraków, Polska – 5 czerwca 2019 – Selvita S.A., jedna z największych innowacyjnych firm biotechnologicznych w Europie, działająca w obszarze odkrywania i rozwoju nowych leków, będzie uczestniczyć w konferencji Drug Discovery Summit 2019, która odbędzie się w dniach 11-12 czerwca 2019 roku w Berlinie.

Podczas konferencji przedstawiciele Selvity będą dostępni przy stoisk wystawienniczym nr 8. Aby dowiedzieć się więcej na temat zakresu usług badawczo-rozwojowych świadczonych przez Selvitę oraz umówić spotkanie podczas konferencji zapraszamy do kontaktu pod adresem selvita@selvita.com.

Konferencja Drug Discovery Summit co roku przyciąga licznych przedstawicieli firm biotechnologicznych, koncernów farmaceutycznych i międzynarodowych instytucji akademickich. Program konferencji składa się z licznych prezentacji, warsztatów oraz dyskusji panelowych poświęconych kluczowym zagadnieniom chemii medycznej oraz procesu odkrywania leków.

Dodatkowe informacje na temat konferencji: https://www.oxfordglobal.co.uk/drugdiscovery-summit1/

Selvita Segment Usługowy

W swojej działalności Segment Usługowy Selvity koncentruje się na odkrywaniu i rozwoju cząsteczek o działaniu terapeutycznym na zlecenie firm farmaceutycznych i biotechnologicznych z całego świata. Dział ten specjalizuje się w świadczeniu usług z zakresu zintegrowanych projektów badawczo-rozwojowych, oferując wsparcie na każdym etapie odkrywania leków, począwszy od identyfikacji celu molekularnego aż po wybór kandydata przedklinicznego. Spółka oferuje szeroki wachlarz usług z zakresu chemii medycznej i obliczeniowej, syntezy kontraktowej związków chemicznych, farmakologii in vitro, biologii strukturalnej, chemii białek, ADME/DMPK, analizy fizykochemicznej substancji chemicznych, a także badań porównawczych dla leków biopodobnych.
Laboratoria Selvity posiadają certyfikaty GLP i GMP.

O Selvicie

Selvita jest polską, jedną z największych w Europie, firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w obszarze onkologicznym. Ponadto poprzez spółkę zależną – Ardigen – tworzy zaawansowane rozwiązania bioinformatyczne. Selvita została założona w 2007 roku. Obecnie zatrudnia ponad 560 pracowników, z których ok. 1/3 posiada stopień doktora. Główna siedziba i laboratoria Selvity mieszczą się w Krakowie, drugi oddział laboratoryjny w Poznaniu. Spółka posiada także biura w USA (Greater Boston, San Francisco Bay) oraz w Wielkiej Brytanii (Cambridge). Od 2014 roku Selvita jest notowana na GPW w Warszawie, a w marcu 2017 r. weszła w skład indeksu sWIG80.

Więcej informacji: www.selvita.com