Kraków, Polska – 8 kwietnia 2021 – Selvita organizuje webinar na żywo z sesją pytań i odpowiedzi, pod tytułem „Analytical outlook for biosimilar development” poświęcony zagadnieniu analitycznych perspektyw rozwoju leków biopodobnych. Webinar odbędzie się w czwartek, 29 kwietnia 2021 roku, o godzinie 15:00. Będzie to dyskusja jednych z najbardziej doświadczonych naukowców wśród zespołu Selvity: Magdaleny Bielak-Łakomskiej, Associate Director in Analytics oraz Jana Smagura, Director of Cell and Molecular Biology Laboratory poprowadzona przez Krzysztofa Stawujaka, Business Development Manager.

W porównaniu z lekami małocząsteczkowymi, strukturalna i funkcjonalna charakterystyka leków biologicznych może być żmudnym i trudnym procesem. Obejmuje on wykorzystanie najnowocześniejszych technologii do oceny czystości, specyficzności, siły i toksyczności, zgodnie z międzynarodowymi wytycznymi regulacyjnymi. Podczas webinaru Eksperci Selvity zamierzają scharakteryzować wymagania regulacyjne, a także przedstawić perspektywy analitycznego podejścia do rozwoju leków biopodobnych i zmian w procesach produkcyjnych.

Aby wziąć udział w spotkaniu, zapraszamy do rejestracji: https://selvita.clickmeeting.com/analytical-outlook-for-biosimilar-development