Kraków, Polska – 20 grudnia 2019 – Selvita S.A., jedna z największych w Europie usługowych firm biotechnologicznych, po dzisiejszej sesji giełdowej, w wyniku kwartalnej rewizji portfeli indeksów, wejdzie w skład indeksu sWIG80.

Indeks sWIG80 obejmuje 80 kolejnych po WIG20 i mWIG40 spółek notowanych na głównym rynku GPW z najwyższą pozycją w rankingu wyznaczanym na podstawie obrotów i kapitalizacji.

Na początku października br. Selvita formalnie zakończyła proces podziału na dwie niezależne spółki publiczne: usługową i innowacyjną. Selvita S.A. (wcześniej Selvita CRO S.A.) świadczy kompleksowe usługi badawczo-rozwojowe na rzecz klientów zewnętrznych. Z kolei Ryvu Therapeutics S.A. (wcześniej Selvita S.A.) kontynuuje rozwój własnych innowacyjnych terapii onkologicznych.
Selvita „usługowa” – spółka, do której wydzielone zostały segmenty usługowy i bioinformatyczny, zadebiutowała na głównym rynku GPW 16 października 2019 r.


O Selvicie

Selvita świadczy laboratoryjne usługi badawczo-rozwojowe na zlecenie farmaceutycznych, biotechnologicznych i chemicznych firm z całego świata. Poprzez spółkę zależną – Ardigen – dostarcza rozwiązania informatyczne w zakresie medycyny precyzyjnej z wykorzystaniem metod sztucznej inteligencji.

Spółka powstała w 2007 r. Zatrudnia obecnie ok. 450 pracowników, z których ok. 1/3 posiada stopień doktora. Główna siedziba Spółki i laboratoria mieszczą się w Krakowie; drugi oddział laboratoryjny znajduje się w Poznaniu. Selvita posiada biura w największych ośrodkach biotechnologicznych na świecie, w Regionie Bostonu i Regionie San Francisco w Stanach Zjednoczonych oraz w Cambridge w Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji: www.selvita.com

Kontakt:

Natalia Baranowska (corporate)
+48 784 069 418
natalia.baranowska@selvita.com

Piotr Książek | InnerValue Investor Relations
+48 501 988 693
p.ksiazek@innervalue.pl