Kraków, Polska – 11 marca 2019 – Selvita S.A., jedna z największych innowacyjnych firm biotechnologicznych w Europie, działająca w obszarze odkrywania i rozwoju nowych leków, została sponsorem oraz wystawcą na konferencji Drug Discovery Chemistry, która odbędzie się w dniach 18 – 19 marca 2019 roku w Londynie.

Podczas konferencji przedstawiciele Selvity będą dostępni przy jednym ze stoisk wystawienniczych zlokalizowanym w Copthorne Tara Hotel. Będzie to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej na temat zakresu usług badawczo-rozwojowych świadczonych przez Selvitę.

Trzecia, coroczna konferencja Drug Discovery Chemistry jest organizowana przez SMi Group. Celem wydarzenia jest omówienie nowych technik, potencjalnych celów terapeutycznych oraz postępów w dziedzinie odkrywania i rozwoju leków. W konferencji udział wezmą przedstawiciele firm farmaceutycznych i biotechnologicznych, a także uznani eksperci ze świata nauki i medycyny.

Dodatkowe informacje na temat konferencji: www.drug-discovery.co.uk

Selvita Segment Usługowy

W swojej działalności Segment Usługowy Selvity koncentruje się na odkrywaniu i rozwoju cząsteczek o działaniu terapeutycznym na zlecenie firm farmaceutycznych i biotechnologicznych z całego świata. Dział ten specjalizuje się w świadczeniu usług z zakresu zintegrowanych projektów badawczo-rozwojowych, oferując wsparcie na każdym etapie odkrywania leków, począwszy od identyfikacji celu molekularnego aż po wybór kandydata przedklinicznego.
Spółka oferuje szeroki wachlarz usług z zakresu chemii medycznej i obliczeniowej, syntezy kontraktowej związków chemicznych, farmakologii in vitro, biologii strukturalnej, chemii białek, ADME/DMPK, analizy fizykochemicznej substancji chemicznych, a także badań porównawczych dla leków biopodobnych.
Laboratoria Selvity posiadają certyfikaty GLP i GMP.

O Selvicie

Selvita jest polską, jedną z największych w Europie, firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w obszarze onkologicznym. Ponadto poprzez spółkę zależną – Ardigen – tworzy zaawansowane rozwiązania bioinformatyczne. Selvita została założona w 2007 roku. Obecnie zatrudnia ponad 560 pracowników, z których ok. 1/3 posiada stopień doktora.
Główna siedziba i laboratoria Selvity mieszczą się w Krakowie, drugi oddział laboratoryjny w Poznaniu. Spółka posiada także biura w USA (Greater Boston, San Francisco Bay) oraz w Wielkiej Brytanii (Cambridge). Od 2014 roku Selvita jest notowana na GPW w Warszawie, a w marcu 2017 r. weszła w skład indeksu sWIG80.

Więcej informacji: www.selvita.com

Kontakt:

Małgorzata Syjud
Selvita S.A.
[email protected]
+48 660 797 362