Selvita S.A. [WSE: SLV] – wchodząca w skład indeksu mWIG40, jedna z największych firm typu CRO (ang. Contract Research Organization) w Europie, zajęła drugie miejsce w konkursie organizowanym przez największy biznesowy dziennik w Polsce – Puls Biznesu. Ranking tworzony jest w oparciu o głosy analityków i zarządzających funduszami. Wyniki konkursu świadczą o uznaniu rynku kapitałowego dla dokonań i przekonaniu o potencjale dalszego rozwoju Spółki.

  • Poza drugim miejscem w kategorii głównej, Selvita została sklasyfikowana na pierwszym miejscu w kategorii Kompetencje Zarządu oraz na drugiej pozycji w kategoriach Relacje z Inwestorami i Perspektywy Rozwoju.
  • Selvita znalazła się na podium rankingu po raz drugi. Wcześniej triumfowała w edycji konkursu podsumowującej rok 2020.
  • Ranking Giełdowa Spółka Roku to najstarszy i jeden z najbardziej prestiżowych konkursów tego typu na polskim rynku kapitałowym. Co roku wyboru najlepszej spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych dokonuje 100 profesjonalistów – analityków domów maklerskich i zarządzających funduszami. Eksperci oceniają spółki w pięciu kategoriach: Kompetencje Zarządu, Innowacyjność, Relacje z Inwestorami, Sukces oraz Perspektywy Rozwoju.

Bogusław Sieczkowski, współzałożyciel, istotny akcjonariusz i Prezes Zarządu Selvity powiedział:

Jest nam bardzo miło, że rynek po raz kolejny docenił Selvitę i nasze perspektywy. Nieustannie pracujemy nad zwiększaniem skali i efektywności naszego biznesu. Relacje z rynkiem kapitałowym niezmiennie pozostają strategicznym elementem naszych działań, będziemy dokładali wszelkich starań, aby pozytywny sentyment do Selvity utrzymywał się na wysokim poziomie.