Kraków, Polska – 19 lipca 2021 r. – Selvita S.A. – [ticker: WSE: SLV] – jedna z największych usługowych firm biotechnologicznych w Europie, ogłosiła, że do jej zespołu dołącza Pan Dean Bornilla, obejmując stanowisko Vice President of Sales, Head of North America.

W Selvicie Dean Bornilla będzie odpowiedzialny za szeroki zakres działań związanych z rozwojem korporacyjnym i biznesowym Spółki w Ameryce Północnej, w tym rozwój i utrzymywanie kluczowych relacji z klientami, zarządzanie współpracami i strategiczne pozycjonowanie Spółki na rynku.

„Cieszę się, że mogę dołączyć do zespołu Selvity i współpracować z niezwykle utalentowanymi naukowcami, pracującymi w obszarze odkrywania i rozwoju leków. Z niecierpliwością czekam na rozszerzenie obecności Selvity w całej Ameryce Północnej, dzięki czemu Spółka umocni swoją pozycję na rynku jako strategiczny partner dla firm farmaceutycznych i biotechnologicznych – komentuje Dean Bornilla, Vice President of Sales, Head of North America w Selvicie.

„To wielka przyjemność powitać Deana w Selvicie. Jestem przekonany, że jego bogate doświadczenie w obszarze rozwoju biznesu, zrozumienie rynku i strategiczna wizja będą bardzo cenne dla naszej Spółki, i pozwolą nam rozszerzyć działalność Selvity na rynku północnoamerykańskim” – komentuje dr Miłosz Gruca, Wiceprezes Zarządu w Selvicie.

Dean Bornilla wnosi do Selvity ponad 20-letnie doświadczenie w branży farmaceutycznej. W trakcie swojej kariery zawodowej brał udział we wprowadzeniu na rynek siedmiu produktów zatwierdzonych przez FDA (Food and Drug Administration). W 2013 roku Dean Bornilla dołączył do firmy Curia (wcześniej AMRI), gdzie pracował jako dyrektor ds. rozwoju biznesu w obszarze odkrywania leków. Przez 8 lat pracy w Curia, Bornilla zajmował znaczące stanowiska, o rosnącym zakresie odpowiedzialności w platformach Spółki: API Manufacturing i Drug Product. Ostatnio pełnił funkcję wiceprezesa ds. rozwoju biznesu w grupie Drug Discovery and Development, odpowiadając za obszar zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, Kanady, Azji i Pacyfiku. Przed dołączeniem do Curia, Dean Bornilla zajmował różne stanowiska w obszarze komercyjnym w firmach Organon (przęjeta przez Schering-Plough, a obecnie Merck) i Forest Laboratories (teraz Allergan).

Dean Bornilla ukończył studia z obszaru nauk o zdrowiu na Uniwersytecie Nevada – Reno.